پیوندی به گذشته برای ساختن آینده‌ای بهتر: دوره عدالت انتقالی در آکادمیکس آغاز می‌شود

با سلام و احترام به همه‌ دوستان عزیز و علاقه‌مندان به مسائل حقوقی و اجتماعی،

دوره‌ تازه‌ «عدالت انتقالی» پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه، تا چند روز دیگر در آکادمیکس - پلتفرم دوره‌های آزاد و همگانی ایران آکادمیا - آغاز خواهد شد. این دوره هفت هفته‌ای که به تلاش و همکاری متخصصان برجسته‌ این حوزه از دانشگاه‌ها و مؤسسات معتبر جهانی تهیه شده است، فرصتی است برای کسانی که می‌خواهند به درک عمیق‌تری از عدالت انتقالی و راه‌هایی که جوامع می‌توانند از طریق آن‌ها به گذشته‌های دشوار خود رسیدگی کنند، دست یابند.

در این دوره، مباحثی مانند «جنبه‌های اساسی عدالت انتقالی»، «برخورد با جنایت‌های گذشته»، «حق بر حقیقت و کمیسیون‌های حقیقت‌یاب»، «حق بر عدالت و تعقیب کیفری»، «غرامت و تضمین عدم تکرار»، «گورهای دسته جمعی» و «حافظه و عدالت انتقالی» بررسی خواهد شد.

این دوره فرصتی است، تا با بهره‌گیری از دانش این متخصصان، به کاوش در این مبحث پرچالش و پرپیچیدگی بپردازید. 

چگونه جوامع باید با گذشته و جنایت‌های آن برخورد کنند؟ دولت‌ها چه تعهداتی بر اساس قوانین بین‌المللی در قبال قربانیان و بازماندگان نقض حقوق بشر دارند؟ این پرسش‌ها و بسیاری پرسش‌های دیگر در این دوره به بحث گذاشته می‌شوند.

تعجب نکنید اگر پس از ورود به این دوره، خود را در میان گفتگوهای عمیق و ارزشمند درباره چالش‌های جوامع در رویارویی با گذشته‌های دشوار و در جستجوی حقیقت و عدالت بیابید.

هم اکنون ثبت نام کنید و این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید.

با امید به دیدار شما در این دوره مفید و کاربردی.

ویدئوی معرفی دوره در یوتیوب (روی عکس کلیک کنید)
اشتراک را لغو کنید   |   آنلاین بخوانید
Iran Academia | ایران آکادمیا
The Hague, The Netherlands | لاهه، هلند
© 2012-2023 | © ۲۰۱۲ - ۲۰۲۳