زمانه مدیا

پشتیبان رسانه‌ای
2 محتوا

زمانه مدیا یک سازمان رسانه‌ای فارسی‌زبان مستقر در آمستردام و نیز حامی رسمی کنفرانس بین‌المللی مطالعات ایران معاصر (۲۰۲۲) است. کار زمانه ارائه‌ی روزنامه‌نگاری مستقل، گزارشگری شهروندی، بحث و تولید دانش برای مخاطبان داخل ایران و فارسی‌زبانان سرتاسر جهان است و بین ایران و ایرانیان ساکن خارج ایران و دیگر اجتماع‌های فارسی‌زبان دنیا همچون در افغانستان و آسیای میانه پل می‌زند.

زمانه به عنوان یک رسانه‌ی عمومی از طریق محتوای تولیدی و پروژه‌هایش به بی‌صدایان امکانی می‌دهد برای منعکس کردن صدای خود. محتوای زمانه گستره گوناگونی از موضوعات اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و نیز آزادی اینترنت، حقوق بشر و دموکراسی را در بر می‌گیرد. زمانه در چهار سال گذشته به طور نظام‌مند در حال دیده‌بانی و تحلیل و انتشار مطلب درباره موضوعات مربوط به حقوق کارگران در ایران بوده و گزارش‌های موشکافانه برای اثبات معضل‌های این حوزه تولید و از ایجاد تغییر در سطح بین‌المللی حمایت کرده است.

از دیگر پروژه‌های قابل ذکر می‌توان به «تریبون زمانه» اشاره کرد که یک پلتفرم آنلاین امن برای شهروندخبرنگاران ایرانی و فعالان حقوق بشر است که می‌توانند گزارش‌های چندرسانه‌ای خود درباره حقوق بشر و دموکراسی را روی آن آپلود کنند و به اشتراک و بحث با یکدیگر بگذارند. اخیرترین پلتفرم زمانه «دادخواست»، در ۲۰۱۹ به راه افتاد و نخستین پلتفرم دیجیتال امضای دادخواست و طومار اعتراضی برای ایران و ایرانیان ساکن خارج از کشور است.

پیشنهاد ما

خبرها

رویدادها