خبر

بایگانی خبر ایران آکادمیا به خبرهای فعالیت‌های ایران آکادمیا و تازه‌های محصولات سامانه‌های گوناگون آن،‌ همچنین آگهی‌ها و گزارش‌هایی است که به آگاهی مخاطبان ایران آکادمیا می‌رسد، اختصاص یافته است.

فراخوان
بایگانی فراخوان‌های کنفرانس
4 Post(s)
خبرهای کنفرانس
بایگانی خبرهای کنفرانس ICCI
13 Post(s)

بایگانی خبر

خبر
طلعت پاشا پدر ترکیه مدرن – معمار نسل‌کشی (در آستانه انتشار)
نویسنده: هانس لوکاس کیسر، برگردان: امیر مقدم
طلعت پاشا (۱۹۲۱- ۱۸۷۴) سیاستمداری بود که در طول جنگ جهانی اول رهبری امپراتوی عثمانی را برعهده داشت. اقدامات او، وی را به بنیان‌گذار کشور و مبدع ملی‌گرایی ترکی پساعثمانی تبدیل کرده است و می‌توان او را پدر ترکیه مدرن نامید. هانس لوکاس کیسر در این اثر بزرگ پژوهشی، داستان سیاستمداری درخشان و بی‌رحم را روایت می‌کند که در آستانه افول امپراتوری و طلوع عصر نسل‌کشی ایستاده بود.
آفلاین
انتشارات علمی پژوهشی ایران آکادمیا در هفتمین نمایشگاه کتاب تهران بدون سانسور – لاهه
ایران آکادمیا
هفتمین نمایشگاه کتاب تهران بدون سانسور با حضور ناشران و نویسندگان خارج از کشور در شهرهای گوناگون برگزار خواهد شد. انتشارات علمی-پژوهشی ایران آکادمیا، در این نمایشگاه در لاهه مشارکت خواهد داشت. این نمایشگاه در تاریخ نوزدهم ماه می از ساعت ۱۲ ظهر تا ۷ عصر در شهر لاهه برگزار خواهد شد. این پُست بر اساس اطلاعات تازه، به روز خواهد شد.
آنلاین
مقدمه‌ای بر تحلیل گفتمان جنبش «زن، زندگی، آزادی» – گفتارهای برکلی، محمدرضا نیکفر
از درسگفتارهای محمدرضا نیکفر
آگهی و بازنشر درسگفتار محمدرضا نیکفر در «گفتارهای برکلی»، ۱۶ آوریل، برابر با ۲۷ فروردین، ۲۱:۳۰ به وقت ایران و ۲۰:۰۰ به وقت اروپای مرکزی - این رویداد توسط «گفتارهای برکلی» ترتیب داده شده است و بدینوسیله در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. لینک به رویداد در «زوم» و همچنین پخش زنده از کانال یوتیوب گفتارهای برکلی در این پُست در دسترس شما خواهد بود. برای مشاهده جزئیات بیشتر کلیک کنید.
خبر
انتشار لایحه حقوقی زنان به‌مناسبت روز جهانی زنان
جنبش زنان ایران
به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زنان، گروهی از فعالان فمینیست با رویکردی متقاطع به حقوق زنان و متعهٌد به جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی»، لایحه حقوقی زنان را با عنوان «لایحه حقوقی زنان؛ پیشنهادی پیشنهاد همبود فمینیستی ایران برای ژن ژیان ئازادی» تدوین و منتشر کرده‌اند. با کلیک بر روی لینک خبر، به وبسایت و سند لایحه حقوقی زنان دسترسی پیدا کنید.
خبر
پایان موفقیت‌آمیز پروژه کتاب الکترونیک «اقتصاد»
پایان موفقیت‌آمیز پروژه کتاب الکترونیک «اقتصاد».
خبر
فراخوان مقاله – «زن، زندگی، آزادی» – ژورنال شماره ۱۳ آزادی اندیشه
به نقل از انجمن آزادی اندیشه
بخشی از فراخوان شورای دبیران ژورنال: اکنون ما با موقعیت ویژه‌‌ای در ایران مواجه هستیم؛ و این همانا موقعیتی است که ضرورت تلاش در جهت هدف‌های انجمن را مؤکد می‌سازد. ما شما را فرامی‌خوانیم برای ژورنال آزادی اندیشه بنویسید. شماره‌‌ای که در تدارک انتشار آن هستیم، شماره ۱۳، تماما به مسائل جنبش «زن، زندگی، آزادی» اختصاص دارد. متن کامل فراخوان را در وبسایت ژورنال بخوانید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید مهلت ثبت مقاله تا ۲۸فوریه۲۰۲۳
ژورنال آزادی اندیشه
ژورنال آزادی اندیشه – شماره ۱۲
پاییز ۱۴۰۱
دوازدهمین شماره از ژورنال آزادی اندیشه با موضوع گردش قرن. منتشر شده از سوی انتشارات علمی پژوهشی ایران آکادمیا. شما می‌توانید همه مقاله‌های این ژورنال را بصورت آنلاین مطالعه کنید یا نسخه چاپی را سفارش دهید.
کنفرانس ۲۰۲۲
سخنان افتتاح کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر
سخنان افتتاح کنفرانس ICCI - رها بحرینی
سخنان افتتاح کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر - رها بحرینی
خبرهای کنفرانس
گزارش سایت آسو درباره کنفرانس ICCI
گزارش خبر سایت آسو از کنفرانس ICCI
خبر
برگزاری جشن دهمین سالگرد دانشگاه ایران آکادمیا
دبیرخانه
تقدیر از نازیلا قانع، از اعضای هیأت امنای (شورای معتمدین) ایران آکادمیا و گزارش‌گر ویژه سازمان ملل متحد برای آزادی‌ مذهب یا عقیده، تقدیر از مشارکت و همکاری ده ساله استادان برجسته ایران آکادمیا و همچنین اعطای دکترای افتخاری مدیریت آموزش عالی به علیرضا کاظمی و اجرای موسیقی زنده
خبرهای کنفرانس
بازتاب‌های تلویزیون ایران اینترنشنال درباره کنفرانس ICCI و ایران آکادمیا
ایران اینترنشنال در برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت»، و در بازتابی از کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر ۲۰۲۲ که از سوی ایران آکادمیا برگزار شد، درباره ایران آکادمیا و چگونگی برطرف کردن محدودیت‌های آموزشی با سه تن از شرکت کنندگان در کنفرانس گفتگو کرد.
خبرهای کنفرانس
بازتاب‌های رادیو زمانه (پشتیبان رسانه‌ای کنفرانس ایران‌پژوهی معاصر) از این کنفرانس – ۱۴۰۱
رادیو زمانه بازتاب‌های گوناگونی از کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر ۲۰۲۲ که از سوی ایران آکادمیا و در همکاری با انستیتوی بین‌المللی مطالعات اجتماعی در شهر لاهه در ۲۶ و ۲۷ اوت برگزار شد ارائه کرد. این بازتاب‌ها را ببینید.
خبرهای کنفرانس
پخش زنده کنفرانس ICCI از وبسایت ایران آکادمیا
پخش زنده کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر (ICCI)، ۲۶ و ۲۷ اوت ۲۰۲۲ برابر با ۴ و ۵ شهریور ۱۴۰۱ را در وبسایت ایران اکادمیا مشاهده کنید. این خبر را با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید دبیرخانه کنفرانس ICCI
خبرهای کنفرانس
فرصت شرکت حضوری در کنفرانس ICCI در لاهه را از دست ندهید
دبیرخانه
همزمان با دهمین سالگرد دانشگاه ایران آکادمیا؛ این دانشگاه، در همکاری با انستیتو بین المللی مطالعات اجتماعی دانشگاه اراسموس هلند، دومین کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر را با موضوع ایران و گردش قرن؛ آزموده‌ها، آموزه‌ها و چشم‌اندازها، به شکل حضوری و در ساختمان این انستیتو در روزهای ۲۶ و ۲۷ اوت ۲۰۲۲ برگزار می‌کند. محتوای این پُست را به دقت بخوانید و برای شرکت حضوری در این کنفرانس مهم، حتما نام‌نویسی کنید. با کلیک بر لینک این پُست، جزئیات این رویداد علمی و پژوهشی را مطالعه کنید. روز اول این کنفرانس به زبان انگلیسی و با گفتگوی نیره توحیدی با آصف بیات جامعه‌شناس و پژوهشگر برجسته ایرانی و روز دوم آن به زبان فارسی، و با گفتگوی سعید پیوندی با ماشاءالله آجودانی تاریخ‌دان برجسته آغاز می‌شود. شرکت در این کنفرانس و فرصت آشنایی بیشتر با فعالیت‌ها و همچنین گفتگو با، و پرسش از، اندیشمندان و دانشگاهیان و پژوهشگران فارسی‌زبان و غیرفارسی‌زبان حوزه مطالعات علوم اجتماعی و انسانی را از دست ندهید. شرکت در این کنفرانس برای همه کسانی که نام‌نویسی کرده‌باشند، رایگان است.
حقوق
بیجاشدگی و مهاجرت اجباری: حق من یا اختیار دولت‌ها؟
طراح و مدرس: لیلا اسدی
دوره آموزشی بیجاشدگی یک رویکرد میان رشته‌ای حقوقی، سیاسی و جامعه شناسانه نسبت به مسئله مهاجرت اجباری را به کار می‌گیرد تا در پایان آموزش ها شرکت کنندگان با تعاریف و مفاهیم اولیه مرتبط با حقوق پناهندگی، مبانی سیاسی اجتماعی همچنین رویکردهای انتقادی نسبت به رژیم حقوقی بین المللی پناهنده آشنا شوند. در این دوره نام‌نویسی کنید به دوستان خود بگویید
خبرهای کنفرانس
راهنمای ضبط ویدئوی آموزشی و سخنرانی
دبیرخانه
چگونه یک درسگفتار ویدئویی ضبط کنیم؟ چگونه سخنرانی را ضبط کنیم و برای کنفرانس بفرستیم؟ چه امکاناتی استفاده کنیم؟ نور باید چگونه باشد؟ پس زمینه چگونه باشد؟ طول ویدئو چه قدر باشد؟ از چه نرم‌افزارهایی استفاده کنیم؟ در کجا ویدئو را ذخیره کنیم؟ چگونه ویدئو را با کیفیت بالا بفرستیم؟ این پرسش‌ها در راهنمای تعاملی تنظیم شده پاسخ داده می‌شوند. برای تهیه درسگفتار، سخنرانی، و هر محتوای آموزشی ویدئویی دیگر برای ایران آکادمیا، آکادمیکس،‌کنفرانس ICCI و دیگر پروژه‌های ایران آکادمیا می‌توانید از این راهنما بهره‌مند شوید. در این راهنمای تعاملی تلاش شده‌است تا متناسب با امکاناتی که هر کاربر ممکن است داشته باشد، به پرسش‌های احتمالی پاسخ داده شود. لطفا اگر پیشنهادی برای بهتر کردن این راهنما دارید، به ما بنویسید.
پشتیبان
شهرداری لاهه
دبیرخانه
شهرداری لاهه، از پشتیبانان کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر ICCI (۲۰۲۲) است که از سوی ایران آکادمیا و در همکاری با ISS برگزار می‌شود. آیا شما نیز مایل به پشتیبانی از فعالیت‌های آموزشی ایران آکادمیا هستید؟
جایگزین عکس پُست
خبرهای کنفرانس
ثبت متن سخنرانی
شورای دبیران ICCI
Sponsorship
خبرهای کنفرانس
شیوه‌های پشتیبانی از کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر ۲۰۲۲
دبیرخانه
خبر
خبرهای تازه درباره پخش زنده رویدادهای ایران آکادمیا
دبیرخانه
ازین پس، رویدادهای زنده ایران آکادمیا را می‌توانید در صفحه همان رویدادها در وبسایت ایران آکادمیا و همچنین به تازگی در کانال تلگرام و صفحه رسمی لینکداین ایران آکادمیا نیز (علاوه بر یوتیوب، اینستاگرام، توییتر و فیسبوک) دنبال کنید. به صفحه رویدادهای ایران آکادمیا در آدرس https://irancademia.com/event بروید و از رویدادهای پیش رو با خبر شوید. شما در صفحه بیشتر رویدادها این امکان را دارید تا تاریخ و ساعت و مشخصات رویداد را به تقویم شخصی‌تان بیفزایید.
فراخوان
ایران و گردش قرن؛ آزموده‌ها، آموزه‌ها و چشم‌اندازها
دومین کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر
فراخوان دعوت به مشارکت و سخنرانی در دومین کنفرانس بین‌المللی ایران‌پژوهی معاصر - ایران آکادمیا
خبر
رونمایی مجموعه وبسایت‌های جدید ایران آکادمیا
نوآوری
از مجموعه به هم مرتبط وبسایت‌های ایران آکادمیا بازدیدد کنید. آگورا، آکادمیکس، انتشارات، کنفرانس و وبسایت دانشگاه ایران آکادمیا
خبر
استاندارد نوین انتشارات علمی‌-پژوهشی ایران آکادمیا
نوآوری
انتشارات علمی پژوهشی ایران آکادمیا، پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه استانداردهای نوینی برای نشر آثار علمی اعم از کتاب و ژورنال ارائه کرده است.
ژورنال آزادی اندیشه
ژورنال آزادی اندیشه – شماره ۱۱
بهار ۱۴۰۱
یازدهمین شماره از ژورنال آزادی اندیشه با موضوع گردش قرن. منتشر شده از سوی انتشارات علمی پژوهشی ایران آکادمیا
خبر
فقدان رضا براهنی
فقدان رضا براهنی، شاعر و منتقد ادبی برجسته را صمیمانه به خانواده و دوستداران او و به جامعه علمی و ادبی ایران تسلیت می‌گوییم.
جایگزین عکس پُست
فراخوان
فراخوان کنفرانس ۲۰۱۹
خبرهای کنفرانس
پوشش آسو از کنفرانس انقلاب ایران پس از ۴۰ سال
وبسایت آسو
جایگزین عکس پُست
کنفرانس ۲۰۱۹
گزارش ایران اینترنشنال از کنفرانس انقلاب ایران پس از ۴۰ سال
تلویزیون ایران اینترنشنال
خبرهای کنفرانس
پوشش رادیو زمانه از کنفرانس انقلاب ایران پس از ۴۰ سال
رادیو زمانه