دوره‌های آکادمیکس

دوره‌های آکادمیکس، دوره‌های رایگان، همگانی و کوتاهی هستند که در سامانه آکادمیکس (سامانه دوره‌های MOOC) در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرند. این دوره‌های با کیفیت توسط کارشناسان و دانشگاهیان حوزه خود طراحی و توسعه یافته‌اند و شما به آسانی می‌توانید در آن‌ها نام‌نویسی کنید. در کنار اهداف آموزشی و مدنی این دوره‌های آموزشی، گواهی مشارکت شما در این دوره‌ها همواره در دسترس خواهند بود و می‌توانید آن‌ها را به لینکداین و رزومه کاری خود بیفزایید.

جنسیت
دوره‌های آکادمیکس با موضوع جنسیت
1 Post(s)
حقوق
دوره‌های آکادمیکس با موضوع حقوق
5 Post(s)
اقتصاد
دوره‌های آکادمیکس با موضوع علم اقتصاد
1 Post(s)
خاورمیانه
دوره‌های آکادمیکس با موضوع خاورمیانه و آرمان صلح
1 Post(s)
حکمرانی مطلوب
دوره‌های آکادمیکس با موضوع حکمرانی مطلوب
3 Post(s)
امنیت دیجیتال
دوره‌های آکادمیکس با موضوع امنیت دیجیتال
3 Post(s)

بایگانی دوره‌های آکادمیکس

دوره‌های آکادمیکس
عدالت انتقالی
طراح و هماهنگ‌کننده دوره: بهار صبا
جوامع چگونه باید به جنایت‌های گذشته رسیدگی و با میراث آنها برخورد کنند؟ تعهدات دولت‌ها بر اساس قوانین بین‌المللی در قبال قربانیان و بازماندگان نقض وسیع و گسترده حقوق بشر و بطور کلی در قبال جامعه چیست؟
دوره‌های آکادمیکس
سازماندهی اجتماعی و ترویج‌گری
لیلا اسدی و فرنگیس بیات
آیا ترویج‌گری می تواند یک روش جمعی دموکراتیک برای ایجاد تغییرات پایدار و عادلانه در جامعه باشد؟ در این دوره ثبت نام کنید.
حقوق
بیجاشدگی و مهاجرت اجباری: حق من یا اختیار دولت‌ها؟
طراح و مدرس: لیلا اسدی
دوره آموزشی بیجاشدگی یک رویکرد میان رشته‌ای حقوقی، سیاسی و جامعه شناسانه نسبت به مسئله مهاجرت اجباری را به کار می‌گیرد تا در پایان آموزش ها شرکت کنندگان با تعاریف و مفاهیم اولیه مرتبط با حقوق پناهندگی، مبانی سیاسی اجتماعی همچنین رویکردهای انتقادی نسبت به رژیم حقوقی بین المللی پناهنده آشنا شوند. در این دوره نام‌نویسی کنید به دوستان خود بگویید
دوره‌های آکادمیکس
امنیت سایبری از الف تا ی – دوره پیشرفته
طراح و مدرس دوره: مهدی محسنی
از امروز ۲۷ آگوست، هفته اول دوره پیشرفته امنیت سایبری با موضوع مهم «دستگاه‌های زیرساخت شبکه» شروع شده و در دسترس شماست. در این دوره ثبت نام کنید. اگر تاکنون این برنامه آموزشی را دنبال نکرده‌اید، می‌توانید از همین حالا آغاز کنید و در دوره مقدماتی نام نویسی کنید. این برنامه آموزشی مهم را از دست ندهید.
دوره‌های آکادمیکس
امنیت سایبری از الف تا ی – دوره متوسط
طراح و مدرس دوره: مهدی محسنی
دوره دوم از برنامه «امنیت سایبری از الف تا ی» با تمرکز بر «اقدام در مقابل تهدیدهای فضای سایبری» با سطح متوسط. این برنامه آموزشی در سه دوره ارائه می‌شود. در این برنامه ثبت نام کنید!
دوره‌های آکادمیکس
حق دانستن
طراح و هماهنگ کننده: بهار صبا
ما حق داریم بدانیم. در مواجهه با بحران‌های فزاینده، پیش از آنکه بتوانیم به راه حل فکر کنیم، نیاز است بدانیم! دوره کوتاه و رایگان ۴ هفته‌ای حق دسترسی به اطلاعات (حق دانستن) در آکادمیکس. ثبت نام کنید!
دوره‌های آکادمیکس
امنیت سایبری از الف تا ی – دوره مقدماتی
طراح و مدرس دوره:‌ مهدی محسنی
دوره مقدماتی از برنامه رایگان و همگانی آکادمیکس (امنیت سایبری از الف تا ی) برای آشنایی گام به گام با امنیت سایبری و حقوق دیجیتال از دوره مقدماتی تا پیشرفته
دوره‌های آکادمیکس
حمایت از حقوق کودک در ایران
طراح و مدرس دوره:‌ حامد فرمند
دوره‌ای برای والدین، فعالان و کنشگران مدنی، روزنامه‌نگاران، معلمان، وکلا، قانون‌گزاران و سایر افرادی که مستقیم یا غیرمستقیم با کودکان سر و کار دارند.
دوره‌های آکادمیکس
اقتصاد در جهان امروز
استاد دوره: محمدرضا معینی
کلمۀ اقتصاد را بارها در طول روز می شنویم و با پول، خرید و فروش و قیمتها سر و کار داریم اما اقتصاد را درست نمی شناسیم و نمی دانیم دقیقا از چه طریقی بر زندگی ما تاثیر می گذارد.
دوره‌های آکادمیکس
فمینیسم، جنسیت و سکسوالیته
طراح دوره:‌ زینب پیغمبرزاده
رویکردهای مختلف فمینیستی چه‌طور نابرابری‌های جنسیتی را توضیح می‌دهند؟ تجربه ما از جنسیت‌ تحت تاثیر چه سیستم‌های نابرابری اجتماعی، اقتصادی و سیاسی‌ دیگری شکل می‌گیرد؟
دوره‌های آکادمیکس
کارآمد کردن پول
هماهنگ کننده: لیلا اسدی
آیا ما بعنوان شهروند نقشی در فرآیند بودجه شهر و دیار خود داریم؟ چگونه می‌توانیم این نقش را به‌خوبی در جهت تامین نیازهای مشترکمان ایفا کنیم؟ --- این دوره آموزشی از ۱۳ فوریه آغاز خواهد شد. از هم‌اکنون می‌توانید در این دوره نام‌نویسی کنید. نام‌نویسی در دوره‌های آکادمیکس بسیار آسان است شما برای ثبت‌نام تنها باید یک ایمیل داشته باشید. با دیگران به‌اشتراک بگذارید
دوره‌های آکادمیکس
حقوق بشر فراتر از اخبار
طراح و مدرس دوره: بهار صبا
این دوره آکادمیکس برای درک مطالبات حقوق بشری از دریچه اسناد و سازوکارهای بین المللی طراحی و تدوین شده است.
دوره‌های آکادمیکس
خاورمیانه، از سرگذشت تا سرنوشت
طراح و مدرس دوره: آناهیتا حسینی
فراتر از روایت‌های غالب و سیاست-محور به بررسی جنبش‌های اجتماعی، فرهنگ و آموزش، مهاجرت، محیط زیست، اقلیت‌ها، ارتباط متقابل مسائل جوامع و مسئله‌ی صلح در خاورمیانه خواهیم پرداخت.